Jdi na obsah Jdi na menu
 


Začalo nám to... :-)

30. 5. 2017

Cesta - s rozpustilým panem řidičem nám vesele ubíhala - polovinu cesty sliboval pustit CD, ale museli jsme si vystačit sami. Poté, co jsme vyprávěli pohádku na pokračování skrz celý autobus, objevil tpan řidič tu správnou mechaniku a Sol nad zlato mohla začať.

Zvířata po cestě - celou cestu s námi cestoval čmeláček Toníček, který měl jízdenku až na Šumavu. Byl včas odchycen a úspěšně vysazen.

- velkým zážitkem bylo hejno pětikilových pestrobarevných kapříků u benzinové pumpy. Děti jsme s vypětím všech sil drželi nad hladinou.

- osrstěné pravé české plemeno tura domácího nás přivítalo za elektrickými ohradníčky. Dobře to dopadlo.

- Baurova žába aneb skokan hnědý nás vyhlížel u rybníčku. Neměl to dělat. Byl potulen a dále jsme ho již nespatřili.

Bobři zatím nebyli zaměřeni. Doufáme v zítřek. Některé děti intenzivně řeší, jakým způsobem bude zítřejší lov živých bobrů probíhat.

Počasí - vedro, slunečno, krásně!!! Pouze na uvítanou nás Šumavous postrašil bouřkou - proběhla disciplina běh s kufrem kombinovaný se slalomem a překážkovou dráhou mezi odjíždějícími žáky z jiné školy.

Strava - chutná, dostačující, vynikající - kuchař sklidil velký aplaus za jahodové knedlíky. K obědu rýže, vepřové na smetanových žampionech. Hovězí vývar se přidá

val.

Program - fotbal, přehrady na potoce, pískoviště, hulahop, průzkum okolí, největší atrakce - kamenné koryto s šumavským pramenem (bylo lze se ponořit komplet až na dno), sběr větví vidlicovitého typu ( na hodinu VV), kompetence ke zdárné sociální integraci mezi 1.B a 2.B byly naplněny v maximální míře. Přezdívky, pokřiky realizovány. Křest zázračnou šumavskou voděnkou s ochlazujícími účinky z rozprašovače Nivea byl uskutečněn. Někdo šel i třikrát.

Rikitan od Bobří řeky bohužel osobně nedorazil, ale zanechal visící dopis a obdrželi jsme mail s nahrávkou.

Zápisy psacím písmem do deníků proběhly.

Děti momentálně zalékovány (ne všichni!), osprchovány, namazány, vyčůrány (někdo šel i pětkrát), pomazleny Bílou kočičkou a v hlubokém spánku.

Na závěr - vzhledem ke slabé wifi síti zatím stále čekáme na přenos fotografií na Cloud, tedy prosíme o trpělivost - fotografie zítra. Snad.

Zdraví Mamamihatóoo  tzn. TM2H (realizační tým švp)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pozdrav

(Všichni, 31. 5. 2017 19:26)

Moji milí,

posílám pozdravy ze slunečné Prahy. Pěkně si to užívejte.

Míša Martínková

P.S.: Pro paní učitelku Míšu:-) Ahoj Miši, ráno jsem vám posílala vzkaz na dobré ráno, ale uložil se mi do loňska (otevřela jsem ten odkaz z dopisu). A já pořád čekala a čekala na zprávy a nic, až teď večer jsem to začala zkoumat a dokoumala jsem:-) Moc a moc na vás myslím.

pozdrav

(Samik Hlousek, 31. 5. 2017 15:26)

Sami,to je legrace,poslala jsem to dvakrat,ale to nevadi,opatruj se tam, zase napisi.Babicka

pozdrav

(Samik Hlousek, 31. 5. 2017 15:17)

Samicku,prohlizela jsem fotky,mate to tam prima a ty jahodove knedliky mas rad, urcite byly hned snedene.Tesime se na dalsi prispevky.Vsechny Vas zdravime a Tobe posilame hubana.Babicka Jirina,Roba,Jirka

pozdrav

(Samik Hlousek, 31. 5. 2017 15:15)

Samicku,prohlizela jsem fotky,mate to tam prima a ty jahodove knedliky mas rad, urcite byly hned snedene.Tesime se na dalsi prispevky.Vsechny Vas zdravime a Tobe posilame hubana.Babicka Jirina,Roba,Jirka

pozdrav

(Samík Hloušek, 31. 5. 2017 11:07)

Ahoj Samíku,
měj se moc krásně na škole v přírodě.Musíš nám pak vše povyprávět.Má být hezké počasí, tak si to tam s kamarády pořádně užijte.Pozdrav z domova ti posílá táta,Ondrášek,Karolína i Dáda.

pozdrav

(Samik Hlousek, 31. 5. 2017 7:44)

Ahojky, Samicku mej se krasne a uzivej si se spoluzakama sportu, soutezi a sumavskou prirodu.At se Vam tam vse libi.Posilame pusiny a se zvedavosti cekame na fota.Babicka Jirina,Roba,Jirka